Не завжди всі хочуть підлаштовуватись під розклади літаків, потягів або ж автобусів, оскільки значно зручніше розпоряджатись власним часом в подорожах без прив’язки до конкретного часу відправлення. Це найлегше зробити, подорожуючи на автомобілі. Лише за місяць безвізу ті, хто перетнули кордон на транспортному засобі, становили третину всіх безвізових туристів. Однак що потрібно знати і які документи мати з собою, щоб автоподорж Європою не закінчилась на кордоні?

Ці питання регулюються нормативно правовими актами: Віденською конвенцією про дорожній Рух і Постановою КМУ №1388 від 07.09.1998.

Відповідно до цих документів, на автомобіль має бути вся необхідна реєстраційна документація, а саме:

– свідотство про реєстрацію або іншими словами – технічний паспорт;

– розпізнавальний знак автомобіля;

– водійські права;

– страховий поліс цивільної відповідальності, всім відомий як «Зелена карта». Його можна оформити, звернувшись до страхової компанії, або ж вже безпосередньо на кордоні. Проте краще заздалегідь потурбуватись про цей документ;

– документи для окремих випадків – наприклад, якщо ваша машина придбана в кредит, то повинна бути виписка з банку, в якій зазначено, що у вас немає проблем з виплатою кредиту і банк не заперечує проти вивезення машини за кордон, або ж якщо ви їдете на чужій машині, то потрібен тимчасовий талон транспортного засобу, який можна оформити в регіональному сервісному центрі МВС.

Виїзд за кордон на автомобілі передбачає його відмінний технічний стан, оскільки прикордонники деяких країн приділяють цьому значну увагу. Також варто пам’ятати, що якщо ви вирушаєте в Європу на автомобілі, потрібно добре розумітись і чітко дотримуватись правил дорожнього руху, так як штрафи за їх порушення там досить високі. Тому краще відразу ознайомитись з правилами дорожнього руху країни, до якої плануєте подорож, щоб потім не втрапити в халепу.

Плануючи маршрут, варто враховувати, що можливо доведеться їздити через автобани, які зазвичай платні – в середньому вартість складає 5-10 євро за 100 км. Їх можна оминути безкоштовними, але вони не скрізь є. Щоб детальніше дізнатись про те, що вас цікавить з приводу автобанів, нижче наведені корисні посилання:

 

Німеччина – https://www.german-way.com та http://www.autobahn-online.de

Франція – http://www.autoroutes.fr/index.htm  і http://www.franceautoroutes.com

Швейцарія – https://www.autobahnen.ch

Італія – http://www.autostrade.it/it/home

Австрія – http://www.asfinag.at

Угорщина – http://www.motorway.hu/