Розпочинаються літні відпустки, хочеться спокою та відпочинку у колі сім’ї, але робочі графіки іноді не дають такої можливості і тоді доводиться заради здоров’я дітей відправляти їх на відпочинок з одним із батьків, або ж узагалі з кимось із близьких або родичів.

Ви розробили нитку маршруту, замовили готелі, придбали квитки, отримали закордонний паспорт вашій дитині і ніби все готово, але крім цього, ще потрібно враховувати правила перетину кордону.

Для того, щоб ваших дітей та людей які супроводжують їх до місця відпочинку не повертали працівники прикордонної служби додому на півдорозі, ми пропонуємо вам ознайомитися з витягами з Закону України про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України. Саме цей Закон регламентує правила перетину кордону.

  1. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
  2. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
  3. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
  • за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
  • без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
  1. Якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  2. У разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: – свідоцтва про смерть другого з батьків; – рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; – рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; – рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; – рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Маємо надію, що дана інформація буде вам корисною, а подорож ваших дітей та близьких максимально вдалою. Подорожуйте!