Правила ввезення та вивезення товарів чітко регламентує Митний кодекс України. Не обов’язково перечитувати всі розділи, аби дізнатись необхідну вам інформацію. Головні правила, які варто пам’ятати кожному подорожуючому за кордон, ми зібрали в цій статті.

Алкоголь і тютюнові вироби

Згідно Митного Кодексу України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів в розрахунку на одну особу дозволяється ввозити 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв. Щодо тютюнових виробів, то можна ввозити 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

Якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години, то алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування митними платежами.

Варто пам’ятати, що ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається.

Продукти харчування

Харчові продукти для власного споживання можна ввозити на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро в розрахунку на 1 особу в таких обсягах:

– в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі – в кількості не більше, ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування на одну особу;

– без упаковки – в кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування;

– без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню.

Заборонено ввозити в Україну продукти харчування, які не мають сертифікату про відповідність.

Гроші

Незалежно від віку, особа може ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі до 10 тисяч євро без письмового декларування. Якщо ж сума більша, тоді треба пред’явити довідку з банку, що ця сума знята з особового рахунку.

Ліки

На територію України подорожуючим дозволяється ввозити не більше 5 упаковок лікарських препаратів одного найменування, за виключенням наркотичних або психотропних засобів. У випадку, якщо лікування потребує більшої кількості препаратів, це можна підтвердити лікарським рецептом, але загальна кількість ліків не повинна перевищувати ту, що вказана в рецепті. Рецепт обов’язково має бути виписаний на ваше ім’я та завірений печаткою лікаря або закладу охорони здоров’я, де був виданий.

 Тварини

Для ввезення в Україну домашніх тварин, необхідно мати з собою ветеринарний паспорт і ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, видане не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону.

Без оподаткування повітряним шляхом можна ввозити товари, загальна вартість яких еквівалентна сумі 1000 євро, ліміт ваги товарів визначається авіаперевізником. Якщо перетин кордону здійснюється автомобілем, то дозволено ввозити товари на суму, еквівалентну 500 євро, при загальній вазі – 50 кг.

На територію України дозволяється також ввозити без сплати мита предмети особистого користування. До них належать: товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, одяг, білизна, взуття, особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні, фотоапарат, відеокамера разом додатковим приладдям, два музичні інструменти, два мобільні телефони, два комп’ютери та приладдя до них, три флеш-карти, дві електронні книжки, два годинники, спортивне спорядження, 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів.

Варто пам’ятати, що речі, які перевищують вищевказані ліміти, підлягають оподаткуванню. Тому аби не затримуватись на кордоні, варто заздалегідь подбати про те, щоб все було в межах норми та відповідно до чинного законодавства.