Детально всі вимоги, кожної з країн, які входять до Шенгенської зони, не входять в неї та країни, які не входять до Євросоюзу, але беруть участь в Шенгенській угоді, описані на сайті Єврокомісії.

Якщо узагальнити інформацію, то маємо наступну картину.

Австрія

Стандартних вимог щодо фіксованої суми коштів, що необхідна на добу, немає. Рішення про наявність достатньої суми коштів приймається в кожному конкретному випадку окремо, враховуючи тривалість поїздки і мету перебування. Небхідно знати, що у в’їзді в країну можуть відмовити, якщо у вас немає місця проживання в Австрії та необхідних коштів для перебування в країні і повернення назад.

Бельгія

Якщо ви плануєте зупинитись в готелі, то необхідна добова сума коштів складає EUR 95. Якщо ж іноземці зупиняються в родичів, друзів або знайомих – сума складає EUR 45, при цьому необхідно мати листа за підписом приватної особи, в якої ви плануєте зупинитись. В листі має бути вказано, що ця особа бере на себе зобов’язання покрити витрати на ваше перебування у країні, охорону здоров’я, місце тимчасового проживання та повернення на батьківщину. Також цілком можливо, що прикордонник може запитати про наявність зворотного квитка.

Болгарія

Під час в’їзду до Болгарії мінімальна необхідна сума на добу складає EUR 50 і щонайменше EUR 500 на весь період перебування у країні, або ж можна пред’явити туристичний ваучер про сплачене перебування всередині держави.

Греція

Щоб в’їхати до Греції, дорослим потрібно мати EUR 50 на добу, а неповнолітнім – EUR 25. Проте, якщо ви плануєте перебувати в країні до 5 днів, то мінімальна сума, яку вам необхідно мати, складає EUR 300.

Данія

Для в’їзду до Данії потрібно мати близько EUR 47 (350 датських крон) на добу. Сума може змінюватись, якщо в подорожуючого вже оплачене житло або є гарантія сторони, що приймає. Крім того, треба буде довести, що ви матимете змогу повернутися назад, наприклад, пред’явити зворотній квиток.

Естонія

Достатньою сумою коштів вважається 17,2 євро на день. Але якщо ви їдете за запрошенням громадянина Естонії, то він бере на себе відповідальність за витрати, пов’язані з вашим перебуванням на території цієї країни та виїздом із неї.

Ісландія

Базова сума для в’їзду в Ісландію складає 4000 ісландських крон на день для однієї людини (близько EUR 35), але не менше 20 000 ісландських крон (близько EUR 180)

Якщо ж витрати, пов’язані з вашим перебуванням в цій країні, оплачуються третью стороною, ця сума зменшується вдвічі.

 Іспанія

Щоб в’їхати до Іспанії, необхідна сума для перебування в цій країні становить близько EUR 71 на добу, однак мінімальна сума, яку потрібно мати під час в’їзду, незалежно від тривалості перебування у країні – близько EUR 637 або її еквівалент в іншій валюті.

Ці суми визначаються як частка мінімальної загальнонаціональної заробітної плати: EUR 637 – це її 90%, а EUR 71 – 10%.

 Італія

Відповідно до законодавства Італії, мінімальні суми у розрахунку на одну особу для забезпечення перебування в Італії становлять

– Для подорожей від 1 до 5 днів – фіксована сума у EUR 269,60, якщо людина подорожує сама, та EUR 212,81 для групи із двох та більше туристів;

– Для подорожей від 6 до 10 днів – EUR 44,93 на день, якщо людина подорожує сама та EUR 26,33 на день для групи із двох та більше туристів;

– Для подорожей від 11 до 20 днів – фіксовані суми у EUR 51,64 для однієї людини та EUR 25,82 для групи із двох та більше туристів + щоденно EUR 36,67 для однієї людини та EUR 22,21 – для групових подорожей;

– Для подорожей, які тривають понад 20 днів, – фіксовані суми у EUR 206,58 для однієї людини та EUR 118,79 для групи із двох та більше туристів + щоденно EUR 27,89 для однієї людини та EUR 17,04 для групових подорожей.

Ця сума може бути покрита наперед сплаченим проживанням, перебуванням, гарантіями приймаючої сторони і т.п. Суми щорічно переглядаються та розраховуються на основі загального індексу споживчих цін на продукти харчування, напої, транспортні послуги та проживання.

Кіпр

Конкретно визначеної суми для в’їзду в цю країну немає. Рішення щодо пропуску іноземців приймається прикордонниками у кожному конкретному випадку, враховуючи мету поїздки, тривалість перебування, бронювання або оплату житла чи наявність запрошення від громадян Кіпру.

Латвія

Мінімальною сумою для в’їзду у Латвію визначено EUR 14 на день. Якщо у вас є запрошення і особа, яка запросила, зобов’язується покрити витрати на в’їзд і проживання, то необхідності надавати прикордоннику документи про фінансове забезпечення немає.

Литва

Мінімальна добова сума для перебування в Литві складає EUR 40.

Люксембург

Конкретно визначеної суми для перебування в Люксембурзі немає. Рішення приймається в кожному випадку окремо, але варто пам’ятати, що особливу увагу прикордонники приділяють меті вашого візиту і тому, де ви плануєте зупинитися.

Мальта

Для перебування на Мальті іноземцям необхідно мати EUR 48 на день.

Нідерланди

Базовою сумою, яку повинні мати іноземці для в’їзду до Нідерландів,  вважають EUR 34 на день для однієї людини.

Німеччина

Для в’їзду до Німеччини іноземцю потрібно мати при собі EUR 45 на добу. Однак прикордонники  також враховують ціль поїздки, тривалість перебування і де ви плануєте зупинитись. Крім того на кордоні можуть вимагати засвідчити наявність зворотнього квитка.

Норвегія

Необхідною сумою для в’їзду та перебування іноземців в Норвегії вважається 500 норвезьких крон на добу (близько EUR  54).

Польща

Якщо ви плануєте перебувати в Польщі не більше трьох днів, то мінімальна сума складає EUR 71 (300 злотих). Якщо ж планується поїздка довшої тривалості, сума зростає до злотих (близько EUR 24) на день

У випадках, коли ви у вас сплачене проживання за путівкою, в рамках молодіжного табору, спортивного заходу або перебування в санаторії, який забезпечує медичну допомогу – ви повинні мати 20 злотих (близько EUR 5) на день, однак, у цілому, щонайменше 100 злотих (близько EUR 24) на поїздку.

Для тих, хто приїхав до Польщі на навчання, необхідною сумою є 1600 злотих (близько EUR 379), щоб покрити витрати на проживання протягом перших двох місяців перебування на території країни.

Португалія

Щоб в’їхати до Португалії, потрібно мати при собі EUR 75, а також суму з розрахунку EUR 40 на кожен день перебування у країні. Для іноземців, які мають сплачене або гарантоване перебування в країні, ці вимоги знімаються

 Румунія

Мінімальною сумою для в’їзду до Румунії визначено EUR 50 на день, але не менше EUR 500 на весь період перебування у країні.

 Словаччина

Щоб в’їхати на територію Словаччини іноземці повинні мати EUR 56 на день на одну людину. У цю суму входять: проживання – EUR 30, сніданок – EUR 4; обід та вечеря – по EUR 7,5 та EUR 7 на кишенькові витрати.  В разі, якщо якісь елементи сплачені (наприклад, проживання) або є офіційне запрошення, то вимога зменшується

Словенія

Для в’їзду в Словенію ви повинні мати при собі суму з розрахунку EUR 70 на день на кожного дорослого. Для неповнолітніх, яких супроводжують батьки або законні представники, потрібно EUR 35 на день. Крім цього, вас можуть попросити довести можливість вашого повернення чи виїзду до третьої країни. Це може бути як оплачений зворотній квиток, так і достатня сума коштів для оплати витрат на поїздку.

Угорщина

Відповідно до угорського законодавства, мінімальною необхідною сумою в’їзду іноземця до цієї країни визначено 1000 угорських форинтів або ж EUR 3,2 з розрахунку на одну особу.

 Фінляндія

Чи достатньо у вас коштів для в’їзду у Фінляндію – вирішується у кожному конкретному випадку окремо. Однак за виключенням квитків або ж коштів на їх придбання, необхідною сумою для перебування у Фінляндії вважається близько EUR 30 на кожен день.

Франція

Іноземці, які можуть довести, що мають де зупинитися (у родичів, знайомих, друзів), повинні мати щонайменше EUR 32,50 на день.

Якщо бронювання готелю не представляється як доказ наявності місця проживання, мінімальна сума, яка визнається достатньою для перебування у Франції, – EUR 120.

Якщо готель заброньований не на весь період перебування у країні, то на термін, що охоплює бронювання, потрібно EUR 65 на день, а на решту часу – EUR 120 на день.

Хорватія

На кордоні ви повинні мати змогу довести, що у вас є фінансові можливості для перебування у цій країні в розмірі EUR 100 на день. Якщо у вас вже оплачене проживання або туристичний ваучер, сума зменшується до EUR 50 на день.

Чехія

Якщо термін перебування на території Чехії не перевищує 30 днів, мінімальна сума коштів для особистих потреб на кожен день перебування складає ЕUR 40 на день.

У випадку, коли термін перебування у Чехії перевищує 30 днів, необхідно мати при собі під час в’їзду близько EUR 1200.

Для тих, хто має національну візу або дозвіл на тривале проживання і лишається на території країни понад 90 днів – мінімальна сума зростає до 3000 євро

Швеція

Встановлена шведським законодавством сума коштів, необхідна для перетину кордону в 2017 році становить 450 шведських крон або EUR 47 на день.

Швейцарія та Ліхтенштейн

Для тих, хто подорожує без запрошення – 100 франків або EUR 92 євро; для студентів – 30 франків (трохи більше за EUR 30 ). Вимога знімається для тих, хто має запрошення, в якому мають бути надані письмові гарантії покриття витрат на проживання, разі нещасного випадку, хвороби, лікування та витрати на повернення, на суму до 30 тисяч швейцарських франків, (близько EUR 27 300)

Для підтвердження на кордоні свого фінансового забезпечення для здійснення подорожі можна надати наступні докази:

  • грошові кошти у вигляді готівки;
  • дорожні чеки;
  • банківські гарантії чи лист-гарантію від платоспроможної особи;
  • квитанції чи кредитні картки разом із останньою банківською випискою;
  • телеграфний грошовий переказ;
  • будь-які інші достовірні докази.