Літо – час відпусток, відпочинку та подорожей. Активний туризм набуває популярності і все більше людей віддають перевагу цьому виду відпочинку, відмовляючись від пакетних турів. Іноді люди подорожують самостійно, відповідно всі можливі проблеми які виникають, необхідно розв’язувати самотужки.

Саме тому ми пропонуємо вам дізнатися як необхідно діяти під час втрати паспорту знаходячись за кордоном.

Інструкція дій при втраті паспорту

Втрата паспорту, є дуже неприємною подією і швидше за все вам доведеться змінити свої плани. Не залежно від способу втрати, (крадіжка чи ви загубили свій документ по необачності) план дій, для повернення в Україну однаковий:

 – перше, що ви маєте зробити, це відвідати місцеве відділення поліції та написати заяву про втрату, чи крадіжку вашого документу. Даний крок необхідний для отримання у поліції протоколу, що підтверджує ваше звернення до них у зв’язку з втратою паспорту та пояснює його відсутність на даний момент;

 – другим кроком є похід до Посольства України, де ви надаєте отриманий протокол з відділу поліції. Крім цього вам необхідно буде підтвердити свою особистість. Для цього в нагоді можуть стати ваші друзі або знайомі українці які подорожують разом з вами та можуть підтвердити вашу особистість, але краще за все, при собі мати роздруківки копій закордонного та українського паспортів, або ж збережені скани та фото документів на вашому смартфоні. Окрім цього, вам необхідно мати 2 фото 3,5 х 4,5 см. Якщо ви не зможете надати необхідні документи для підтвердження своєї особистості, будьте готові до довготривалого запиту в Україну, щодо вашої персони та перевірки даних.

 – якщо, підтвердження вашої особистості пройшло успішно, вам нададуть свідоцтво для повернення в Україну, з яким ви пройдете паспортні контролі при поверненні додому. Залежно від країни перебування, дана довідка може бути платною, її вартість становить від 20 до 100 у.о. У випадку, якщо ви змогли надати необхідні документи для підтвердження своєї особистості, ви отримаєте свідоцтво день в день;

 – по поверненню в Україну вам необхідно звернутися до Державної міграційної служби України, здати свідоцтво та надати необхідну заяву і документи для отримання нового закордонного паспорту.

Корисні поради:

 – під час підготовки до подорожі, дізнайтеся адресу, номер гарячої лінії, Українського Посольства в країні, де ви плануєте подорожувати;

 – завчасно зробіть копії паспортів;

 – майте при собі декілька фото для документів;

 – збережіть фото або скани паспортів на електронну пошту або хмару;

 – напишіть записку з вашими контактними даними, назвою готелю в якому ви зупинилися, або до якого прямуєте та залиште її у сумці в якій ви постійно зберігаєте свої документи, це спростить їх повернення.

При подорожі за кордон, варто гарно опрацювати нитку маршруту, позитивно налаштуватися на подорож та якісно підготуватися до надзвичайних ситуацій які притаманні подорожам за межами нашої держави.

Хай вам щастить у подорожах та насолоджуйтесь життям!!!